Někteří lidé tráví v kuchyni hodně času, zvláště ti, kteří rádi vaří. Někteří zase jen prochází a kontrolují, co je v lednici dobrého. Ale všichni si přejeme, aby byla „k světu“. Nejdůležitější, hlavní, částí této místnosti je kuchyňská linka. Nepotřebuje ta naše už vyměnit? Nebo bude stačit trochu ji „omladit“ a oživit? Nemusíme se pouštět do velkých a nákladných projektů. Někdy udělá v tomto směru hodně třeba jen nová zářivka pod linku, změna barvy či výměna pracovní desky. Co můžeme podniknout?

osvětlení pod linkou

Pořádně si posvítit
Na práci musíme dobře vidět. Můžeme pořídit nové kvalitní osvětlení. Naše stará linka si ho také zaslouží a bude jí slušet! Můžeme vybírat z velké nabídky. Dobrou volbou do starší linky jsou například LED osvětlení v lištách, která nejsou složitá na montáž.

Vyměnit pracovní desku nebo dřez
Poněkud zručnější majitelé vládnou výměnu pracovní desky sami. Vypadá to jednoduše. Všechno vybavení a spotřebiče se odpojí, stará deska se demontuje, instaluje se nová. A nakonec se zase vše dá na své místo a zapojí. Ovšem chce to trochu šikovnosti, času a trpělivosti. Hodně důležité je vše správně měřit! Některé chyby lze ještě napravit, ale u materiálů, jako je například kámen, keramika či sklo, bychom dodatečné úpravy již provádět nemohli!

Pořídit novou baterii a dřez
Také v případě výměny těchto prvků musíme správně měřit. U baterie pozor na správně zvolenou délku ramene! Dřez musí mít správnou velikost! Pokud se rozhodneme pro menší, než byl ten starý, musíme vyměnit samozřejmě i pracovní desku. Také by neměl svými rozměry přesahovat šířku skříňky, která je pod ním.

zářivka pod linkou

Dát lince „nový kabátek“
Vzhled můžeme hodně změnit pomocí nové omyvatelné barvy nebo použijeme samolepící tapetu. Tady také pozor na pečlivé měření! Pokud nebudeme měnit rovnou celá dvířka, dají se na ně pořídit alespoň nové hezké úchyty. To platí i v případě šuplíků.

Změnit prostor nad deskou
O vytvoření úplně nového prostředí k práci v kuchyni se můžeme postarat změnou barvy, materiálu i stylu prostoru nad pracovní deskou linky. Nové obklady či tapeta mohou být odvážnější nebo naopak konzervativnější, než byly ty původní. Záleží jen na našem vkusu a na míře naší odvahy ke změně! Nezapomínáme, že všechny použité materiály by měly být omyvatelné.