Pokud máte problémy s pletí a často vás trápí její zarudnutí, podráždění, pupínky nebo suchá pokožka, případně naopak velmi se mastící pokožka, nejspíš máte vybrané přípravky, které by vašim problémům měly pomoci a udržují vaši pleť co možná nejzdravější.

Pokud navíc milujete make-up a chcete jej nosit, dejme tomu i velmi často, musíte si dát dobrý pozor na to, co si v drogerii nebo lékárně vyberete, od obyčejného sprchového gelu přes peeling a šampon, až po různé hydratační krémy nebo právě make-up. Citlivá pokožka tváře a obličeje je noční můra každé ženy. Všechny si přejeme být krásné, ale to s nedokonalou tváří jde jenom těžko. Proto si musíme pomoci všemi způsoby, které známe.

Jak identifikovat citlivou pleť
– Zčervenání tváří
– Červené fleky po tváři
– Akné

Jaké roční období jsou pro pleť nejnáročnější?
Jedná se o podzim a zimu, kdy je plet vysušována mrazem. Navíc neustále přecházíme mezi teplem a mrazem, a naše pleť tím vysloveně trpí. Pakliže máte citlivou pokožku, nejspíš jí toto zacházení vůbec nesvědčí, proto je vhodné volit co možná nejjemnější přípravky, kterými pleť ošetřujeme.

· Jak vybírat bázi pod make-up
Vždycky si vyžádejte vzorek, než si bázi nebo make-up koupíte. Nikdy totiž nevíte, jak na něj vaše pokožka bude reagovat, zda se například neprojeví alergická reakce, případně zda je make-up nebo přípravná báze pod make-up dostatečně citlivá k vaší pleti a nadměrně jí neškodí. Mějte na paměti, že každá pleť je jiná a každá složka make-upu může vyvolat jinou reakci než na jiné pleti. Proto volte skutečně opatrně, jaký make-up si vyberete. Vždycky je lepší sáhnout po něčem dražším a zdravějším, dobře si proto přečtěte složení make-upu. Čím víc alkoholu v něm je, tím více bude vaší pokožce škodit.

· Make-up vybírejte raději z těch lehkých a fluidních typů. Vyhněte se hutným make-upům, které působí těžce, kompaktní make-up také není to nejlepší. Ideální jsou CC krémy, které jsou lehké a kryjí nedokonalosti téměř dokonale. Oproti BB krémům jsou ty CC jednodušší, lehčí, mají mnohem příjemnější konzistenci i strukturu. Nejlépe uděláte, když pro make-up vyrazíte raději do lékárny než do parfumerie nebo drogerie.