I když se vám to třeba nemusí tak jevit, kuchyně patří mezi místnosti, kde trávíme nejvíce času. Koneckonců, tam přece skladujeme jídlo a v mnoha případech ho tam také hned i konzumujeme. A samozřejmě tam potravu i připravujeme. Smažení, pečení, vaření, krájení, škrábání, strouhání a další činnosti, které souvisí s přípravou pokrmů je nutné dělat za přijatelných podmínek, jinak může dojít ke zranění. Proto je nutné mít jak kvalitní vybavení, na které je možné se stoprocentně spolehnout, tak i dostatečně dobré osvětlení, díky kterému bude na práci dobře vidět.
kuchyňský ostrůvek

I když jsou dnes trendy hlavně LED žárovky, do kuchyně se nemusíte bát dát třeba i klasickou zářivku. Jedná se o klasiku, která je v prostorách kuchyní jako doma. V tomto případě je lepší koupit si zářivku, která bude produkovat spíše chladné světlo, které nepůsobí na lidi tak omamným dojmem jako světlo s teplejšími odstíny. Zářivka sice může mít velkou spotřebu, ale vzhledem k tomu, že kuchyně přeci jen není obývací pokoj, nebudete tam trávit tolik času, aby bylo rozsvíceno většinu dne. Nespornou výhodou zářivkových trubic je jejich nízká cena. Také se poměrně jednoduše montují a rovněž dlouho vydrží. Občas jen budete muset koupit startér, který však stojí jen pár korun.
hotelová kuchyně

V případě, že toužíte po modernějším typu osvětlení, můžete si do kuchyně pořídit bodová světla, respektiveLED pásky. Strategicky umístěná bodová světla budou velice efektivní a zároveň působit také dekorativně. Jsou ale poměrně drahá a jejich instalace také zabere nějaký ten čas. Pásky s LED diodami na druhou stranu koupíte opravdu levně, a navíc je možné je připevnit velice jednoduše. Jejich zadní strana totiž disponuje lepící vrstvou, takže je stačí pouze nalepit a na chvíli přidržet. Součástí pásek musí být transformátor, který je bude napájet. Co se týče spotřeby, jde o nenáročný světelný zdroj.