Při vyslovení jednoho kožního problému naskočí většině žen husí kůže po celém těle. Tím zaklínadlem jsou strie. Mezi lidmi je rozšířena všeobecná představa o tom, že vznikají pouze v případě radikálního zvýšení naší váhy. Není to tak docela pravda. Na vznik této nepříjemnosti může mít vliv několik faktorů.

a) Konzumace alkoholu.
b) Nedostatek pohybu.
c) Dědičné dispozice.
d) Hormonální změny.
e) Rychlý nárůst nebo pokles tělesné hmotnosti.
f) Těhotenství.
g) Pitný režim.
h) Věk.
tlusté břicho
Jak vidno, není to se striemi tak jednoduché. Co vede k jejich projevu? V těle se díky některému spouštěcímu mechanismu nahromadí velké množství glukokortikoidů, které narušují kolagenová a elastinová vlákna. Když se nám změní tělesné proporce, elastická vlákna popraskají. A je to špatné, protože je to špatně vratné. Vlastně skoro vůbec.
· Nejprve můžeme pozorovat tenké červené linky, které signalizují, že je pozdě na záchranu.
· Za pár dnů dostanou fialovou barvu a pak se z nich vytvoří bílé jizvy, které nás už neopustí.

Je nějaká pomoc?

Jestliže Vás to uklidní, podle průzkumů svádí nerovný boj se striemi celých devadesát procent žen. O striích panuje jeden rozšířený mýtus. Strie mají jen ženy. Není to pravda. Je to častější problém žen, ale není pouze jejich. Muži se sice nepotýkají s hormonálními změnami, které mohou vzniku tohoto estetického problému napomoci, ale tloustnutí a hubnutí u nich také dokáže udělat své. Jak se s nimi tedy vypořádat? Nejlepší cesta je, vůbec si je nepřipustit k tělu. Jakmile uvidíme, že bychom mohli být ohroženi, vyhlásíme protiútok.
1) Správná životospráva.
2) Dostatečný pitný režim.
3) Hydratace pokožky.
strie na břiše
Pokud se Vaše kůže nachází v první fázi – červené čárky, můžete leccos napravit úbytkem tělesné váhy. A jestliže už máte bílé jizvy, tak Vám pomůže jen radiofrekvenční ošetření nebo plastická operace.