V oblasti okolo očí se nachází velmi jemná kůže, která je tenčí, než kdekoli jinde na těle. Proto je tak jednoduché ji poškodit. Jakkoli negativní faktor, který se projevuje na vašem těle, se v okolí očí ukáže nejdříve. Věděli byste, jak těmto problémům předcházet nebo jak je řešit, aby se už nevrátily? Jak se zbavit kruhů pod očima, abyste vypadala mladá, svěží, krásná a plná života? Máme pro vás několik tipů, jak se s tímto problémem vypořádat.

Co všechno má negativní vliv na pokožku kolem očí?
· Únava fyzická i psychická
· Nevyspání
· Insomnie
· Stresové situace
· Workoholismus
· Dlouhodobé podráždění očí
· Nedostatečná hydratace
· Nedostatečný pitný režim
· Nedostatečná péče o pleť

V kůži okolo očí chybějí potní i mazové žlázy, proto je naše kůže tak citlivá a náročná na péči. Tato oblast okolo očí nejrychleji vysychá, velice rychle se na ní projeví únava a má sklony k dehydrataci. Také pokud se o vás pokouší nějaká nemoc, například jaterní poruchy, bude znát právě na kůži okolo očí. Navíc se k těmto faktorům přidávají vrásky, únava, stres a také nespavost.

· Nedostatek spánku
Vědci z Kolumbijské univerzity zjistili, že nedostatek spánku má na tělo stejný účinek, jako například drogy a alkohol. Zdá se to neuvěřitelné, ale spánek je neskutečně důležitý nejenom pro zdraví, ale také pro to, abychom dokázali nést každodenní dávky stresu, únavy a náročných úkolů, které čekají naši fyzickou i psychickou stránku každý den.

· Jak dlouhý by měl být ideální spánek?
Alespoň sedm hodin denně, ale pokud chcete být opravdu zdraví a vypadat co možná nejlépe, dopřejte si osm hodin denně. Pokud máte tu možnost, zdřímněte si přes den. Pleť to pomáhá uvolnit a vyhladit, jelikož když spíte, vaši tvář nezdobí žádný výraz.

· Co je na spánku nejdůležitější?
Jeho kvalita. Aby byl náš spánek skutečně zdravý, musíme skutečně spát celou noc, musíme mít vhodnou poste a matraci, ale také přikrývku a polštář, v pokoji musí být správná teplota, která nám bude vyhovovat, a nesmí nás trápit žádné noční můry vyvolané stresem, obavami nebo strachem.