Okurky nebo sáčky s vylouhovaným čajem mají hydratační účinky
A právě proto si je dáváme na oči, aby nám tyto zaručené babské rady pomohly při zbavování se kruhů pod očima a unavené nebo dehydratované kůže okolo očí. Tento trend je jednou z nejrozšířenějších babských rad, o kterých se na internetu dočtete. Je to však pravda?

ČÁSTEČNĚ PRAVDA: okurka skutečně prospívá naší kůži, ovšem ani tak ne proto, že je to okurka, jako spíš proto, že je studená. Chlad pomáhá, aby se naše cévy v tak citlivé a jemné pokožce zúžily a tím se kruhy pod očima zmenšily. Úplně stejně a možná lépe nám poslouží ledové obklady.

Šampon můžete použít namísto mýdla nebo sprchového gelu
Určitě už se vám to stalo například na dovolené nebo při cestování, prostě jste to neodhadli a došel vám sprchový gel nebo mýdlo. Můžete použít šampon, nebo nikoli?

PRAVDA: ano, budete se divit, ale je tomu tak. Pokud vám dojde sprchový gel nebo mýdlo, můžete úplně klidně použít šampon, jelikož obsahuje tytéž látky, jako mýdlo, plus některé navíc. Maximálně budete mít lesklé chloupky. Navíc bude vše kůže vláčnější a hebčí, pokud použijete šampon a kondicionér v jednom.

Příliš časté holení způsobuje, že chloupky rostou rychleji a jsou silnější, tmavší a tvrdší
MÝTUS: tohle opravdu není pravda. Pokud si oholíte chloupky na nohou, v podpaží nebo v intimních partiích, pouze seříznete část chloupku. Chloupky rostou tak, že jsou jeho konečky užší než střed chloupku nebo kořen. Proto když chloupek uříznete a on potom povyroste, zdá se, že je tvrdší, ovšem není, pouze už není zakončený do špičky, která je většinou také světlejší. Chloupky se tmavší a tvrdší jenom zdají. Pokud máte citlivější kůži, bylo by dobré se holit nikoli proti směru růstu chloupků, ale po směru, tedy například od kolene ke kotníkům.