Vybrat běžecké oblečení nemusí být zrovna jednoduché zvláště v případě, kdy s běháním teprve začínáte. Dnes e ale společně zaměříme na běžecké boty. Ty jsou totiž právě u běhání tím nejdůležitějším a my vám dnes ukážeme přesný návod, který vám se správným výběrem pomůže. Na trhu najdete v posledních letech spoustu značek, které se předhánějí ve vyvíjení té správné obuvi. Běžecké boty se vyplatí před koupí řádně vyzkoušet, proto se nespoléhejte na výhodné internetové koupě a raději si je kupte v kvalitním kamenném obchodě. Zde máte totiž k dispozici proškolený personál, který vám s výběrem určitě pomůže. U běžeckých bot je důležitá hlavně kvalita, proto se předem vyhněte nejrůznějším asijským tržnicím a stánkům nebo supermarketům, kde kvalitní obuv budete hledat jenom těžko.

Muž s čepicí

Nejdůležitější není vždy cena

Běžecké boty a velmi výhodná cena to většinou nejde příliš dohromady. Právě lákavá cena může být později zaplacena daleko vyšší cenou v podobě zdraví vašich chodidel. Ovšem ani v obchodě, kde by vám měli s výběrem pomáhat pouze proškolení pracovníci, tomu tak ne vždy je. Zapomeňte i na internet, protože pokud si boty nemůžete předem vyzkoušet na noze, ve většině případů vám nebudou správně sedět a vy budete muset boty složitě reklamovat. Pokud chcete tedy boty, které pro chodidlo zaručí opravdový komfort, navštivte specializovanou prodejnu, která se přímo na prodej běžecké obuvi specializuje. Zde ve většině případů prodávají obuv lidé, kteří mají s během určitou zkušenost a tak jejich rady a připomínky jistě nebudou od věci. V takových obchodech mají často i diagnostiku běhu, kdy vám prodejce vybere boty přesně podle vašeho způsobu běhání.Běžecká obuv

Pokud si tedy domu odnesete tu správnou běžeckou obuv, nezapomínejte i na další vybavení. V případě, že se účastníte běžeckých závodů, můžete uvažovat o pořízení reklamního oblečení. S reklamními čepicemi Promotextile, tričky nebo legínami budete vypadat jako opravdový závodník.