Není se co divit. Možná dosud jen šilhaly k sousedům, kde již bazén dávno mají a také patřičně využívají. Nu, dnes je toto vybavení k domu naprostým standardem, tak proč to nemít také, když už je to všude.

Cesta začne v různých prodejnách, kde si koupíte to hlavní, tedy bazén samotný a pak také příslušenství k němu. Bez některého se totiž jen těžko obejdete.

Ono jde o to, jak velký bazén si pořídíte, nebo již máte a kolik lidí jej bude využívat. Jde nám nyní o čistotu vody v něm. Rozdíl totiž je, když bude bazének malý pro pět lidí, nebo velký pro dva. V každém se bude voda špinit jinou rychlostí. A samozřejmě je to pak dáno ještě jinými aspekty, jako například prašnost v okolí a tak podobně. Právě proto budete potřebovat ono příslušenství.

čistá voda

Jde totiž především o to, aby nám voda vydržela co nejdéle, pokud možno celou sezónu. A to nebude jednoduchý úkol. Proto se používají různé pomůcky, jako třeba překryvná plachta, sbírací síťka, nebo bazénový vysavač. A ještě další a další. A bohužel se neobejdete bez chemie, protože to prostě nejde. Ony existují potvory, které naše oko nevidí a ty se budou snažit nám vodu zničit. Jmenují se silnice. Ech, pardon, sinice. A právě proti těm a jiným bakteriím vám bude ta chemie pomáhat.

Časem se vám také zanese dno. Můžete mít filtr jaký chcete, můžete vodu přikrývat plachtou, mikro prach si najde cestu všude i mezi milimetrovými škvírkami. Hrubý prach zachytíme lehce, ale mikro prach ani omylem.

bazén

Jistě, můžeme dno šůrovat hadrem. Tím hezky dosáhneme toho, že hadr to celé rozvíří a přes noc si to zase na totéž dno sedne. Takže to byla zbytečná práce. Proto není od věci si pořídit již výše zmíněný bazénový vysavač. Tato věc nijak nezacloumá vaším rozpočtem a vy budete mít o starost méně. Vysavač totiž dno vysaje naprosto kvalitně a navíc bezpečně. Bez něj to prostě nepůjde.