Čekáte v rodině první vnoučátko? Nepanikařte! Všichni vědí, že se velmi těšíte, ale nechovejte se zbrkle, mohli byste nastávající rodiče vyděsit a zhoršit vaše vztahy.
Někdy stačí málo a rozházené hormony nastávající maminky mohou také hrát svou roli, dávejte si pozor, ať je vše v pořádku a nepřehánějte to s aktivitou.babička a dítě držící se za ruku
Nabídněte pomoc
Každý novou roli přijímá jinak, nabídněte pomoc, ať už s doprovodem k lékaři nebo zařizování dětského pokoje. Zkuste nechat na nastávajících rodičích, co potřebují. Někdy pomoc, která není žádaná, může naopak uškodit a pěkně zacloumat s mezilidskými vztahy.
Dárky po dohodě
Hned jak zjistíte, že je dcera v požehnaném stavu, vymýšlíte, co všechno vaše vnouče bude potřebovat. Začínajíce oblečením pro miminko https://www.kojeneckeobleceni.cz/Kojenecke-soupravy-PORODNICE-c2_0_1.htm a končíce celým dětským pokojem. Pravda je taková, všichni víme, že miminko do začátku něco stojí a ten obnos není zrovna malý. Zkuste se zeptat, co by si budoucí maminka představovala a domluvte se. Je zbytečné, aby některé věci měli dvakrát a některé museli na poslední chvíli shánět. Můžete dokonce vyrazit na společné nákupy a proložit to návštěvou oblíbené kavárničky a užít si příjemný den. Rozhodně, když koupíte bodýčko a punčocháčky podle svého výběru a radostně ho přinesete jako dárek, budou mít všichni radost, s nevyžádaným kočárkem by to bylo však katastrofální.babička s vnoučaty
Nevyžádaná rada není rada
Toto se týká nejen doby těhotenství, ale i samotné péče o dítě. Časy se mění a trendy také. Nikdo vás rozhodně nechce nařknout z toho, že jste se o své miminko starala špatně, pravdou je, že možná se to tak už dneska nedělá. Nenuťte tedy svou pravdu za každou cenu. Samozřejmě podělit o zkušenosti je jedna věc, ale nutit ke svým praktikám je věc druhá. Pokud maminka bude potřebovat poradit, určitě budete první, na koho se obrátí. A pro obě strany bude konverzace v tomto duchu příjemnější.