Přírodní oleje by se měly stát každodenní péčí o vaši pokožku. Nevíte proč? Poradíme vám, jaké oleje jsou nejúčinnější na jaké problémy, a také, jak je nanášet nebo jak často.

Použijte přírodní oleje, pokud vás trápí některý z následujících problémů:
· Podráždění pokožka
· Zarudlá pokožka
· Vysušení pokožka
· Třepící se nehty
· Lámavé konečky vlasů
· Akné
· Příliš hluboké vrásky

Proč používat rostlinné oleje?
Už od pradávna se používaly výtažky z rostlin, jako byly oleje, pro zábaly a nejrůznější kosmetické úpravy. Jsou bohaté na některé skupiny vitamínů, hlavně A a E, obsahují také vhodné minerály a v neposlední řadě jsou plné esenciálních mastných kyselin, které prospívají vašemu tělu, ať už vlasům, pokožce, rtům, nehtům nebo třeba pokožce okolo očí. Pokud si vyberete ten správný druh oleje, můžete jej používat i na pleť smíšenou nebo mastnou, stačí jenom ten správný olej.

1. Kokosový olej
Kokosový olej je skutečně univerzálním pomocníkem v domácnosti. Můžete s ním udělat všechno. Namazat tvář, popraskané rty, hodí se jako balzám po holení, po opalování, můžete jej ale také použít jako repelent proti hmyzu. Můžete ho použít po koupání nebo jako bázi pro domácí masáž. Klidně si z kokosového oleje můžete udělat zábal na vlasy, pomáhá je vyživovat a dodává jim potřebné vitamíny.
Proč?
– Bohatý na oxidanty
– Obsahuje přírodní antibakteriální složky
– Vyživuje pokožku i vlasy

2. Arganový olej
Tento olej je ideální, pokud máte pocit, že vaše pokožka ztrácí na elasticitě. Dokonale ji hydratuje a zpomaluje její stárnutí, protože podporuje tvorbu dvou látek, které jsou zodpovědné za pružnost pokožky: kolagen a elastin. Avšak tento olej vám pomůže i při problémech s pupínky nebo při spálení od slunce. Pokud trpíte ekzémem nebo lupenkou, i v tom případě vám může pomoci.