V dnešní době si čím dál více zakládáme na tom, co jíme. Za velmi důležité považujeme údaje jako je původ, zda potravina byla chemicky upravena nebo množství kalorií. Pokud se rozhodnete začít jíst zdravěji, připravte se na to, že Vás to bude něco stát. Zdravé a kvalitní potraviny jsou bohužel mnohdy dražší než ty méně kvalitní. Tak je tomu ale asi všude.
bochníky chleba

Supermarkety

Velké nákupní řetězce se snaží vyhovět svým zákazníkům a začínají mezi svůj sortiment přidávat různé potraviny, které dříve byly přístupné jen ve specializovaných obchodech. Vznikají různá oddělení zdravých výživ, různé stánky a regály. Zde naleznete jak suroviny pro vaření bez lepku, tak sladkosti pro diabetiky, nebo dokonce veganské výrobky. Zavedením tohoto sortimentu se snaží řetězce uspokojit větší množství zákazníků, kterým by mohl vyjít vstříc.
polévka z brokolice

Drogerie, specializované obchody

Zde nakoupíte o trochu kvalitnější potraviny, než v supermarketech. Drogerie nabízí různé doplňky stravy, stravu pro kojence nebo pro vegany. Nakoupíte zde zvláštní druhy sladkostí nebo luštěnin. Musíte se připravit na vyšší ceny. V prodejnách, kde se specializují na zdravou výživu, je nutné počítat s ještě vyššími cenami. Zde jsou podporovány místní produkty a produkty s označením BIO.