Možná, že to také znáte. Přijdete domů, jdete si do koupelny umýt ruce a najednou vás něco praští přes nos. Ne moc, spíše to jen tak zlehka přeběhne. Přesto je to nepříjemná záležitost. Stačí chvilka zkoumání a určitě na to přijdete. Nelibá vůně, která vás tak nepříjemně překvapila, se line z vaší pračky.
· Možná, že už jste nějakou změnu zjistili i na vypraném prádle.
· Nějak to poslední dobou nebylo ono.
Chce to prostě pračku pravidelně čistit.Nepříjemný odér způsobují bakterie, které se usazují v hadici pračky, v zásobníku na prací prášek a v nádobce na aviváž. Nemusíte se ale děsit, že je nutné volat opraváře, aby celou pračku rozmontoval. Můžete si úplně snadno pomoci sami.
jedlá soda

Bude opět jako nová

V drogerii určitě koupíte chemický prostředek, který je speciálně určen k čištění praček. Pokud sázíte raději na nechemické prostředky, bude docela stačit ocet a soda. Dvě ingredience, které už se osvědčily nejen při vaření, ale právě při úklidu všeho druhu. Postup je překvapivě jednoduchý.
– Polovinu láhve octa nalijete přímo do bubnu a druhou polovinu rozdělíte do jednotlivých zásobníků.
– Pokud budete používat i jedlou sodu, pak dejte půl láhve octa do bubnu a do zásobníků půl hrnku sody.
– Pak se pračka nastaví na program, při kterém se voda ohřívá nejvíce a zapne se naprázdno.
Vřelá voda a přidané prostředky udělají divy. Jestliže chcete výsledek ještě trochu pojistit, pak je dobré pračku před fází máchání vypnout a ponechat ji v pohotovostním režimu třeba přes celou noc. Ráno ji opět zapněte a nechte program doběhnout. Až se zbavíte zápachu, můžete se vrhnout na boj s vodním kamenem. I tady si vystačíte s tím, co kuchyň dá.
věšení prádla
– Do prázdného bubnu se nasype kyselina citronová a pračka se zapne na program při teplotě padesát až šedesát stupňů celsia.
– A uvidíte, že vám prádlo bude zase vonět.