Pokud se snažíme shodit pár kil a nejde nám to, tak časem začneme vyhledávat pomocníky, kteří by nám měli pomoc zhubnout nějaké tuky. Mezi tyto pomocníky se řadí i tzv. spalovače.
Co to je spalovač?
Jedná se o látku, která nám pomáhá v hubnutí. Doplňuje nám energii a pomáhá v odbourávání tuků. Nejčastěji se užívá třicet až šedesát minut před fyzickou aktivitou. Je to z toho důvodu, aby jeho účinek byl nejvyšší právě při fyzické zátěži. Při té fyzické zátěži nám pomáhá, abychom podávali větší výkon a více se potili. Také nám pomáhá odbourávat tuky, protože tyto prášky obsahují látku, která zrychluje metabolizmus. Nejčastěji jsou v podobě L-karnitinu, zelené kávy, zeleného čaje nebo synephrinu.
doplňky stravy
Stačí pouze „zobat“ tyto prášky?
Tak to rozhodně nestačí! Jestliže se snažíte, abyste zhubli pár kilo a byli štíhlejší, tak se budete muset více hýbat. Tato látka je zaměřená na to, aby nám pomáhala spalovat při fyzické aktivitě. Takže pokud do sebe budete házet tuto látku, ale nebudete nic dělat, tak se nebude nic dělat ani s vaším tělem.
Zaměřit se tedy musíte na pohyb, ale také na stravu.

Strava?
Určitě byste měli zvýšit pitný režim a také dbát na správnou stravu. Pokud si budete dopřávat i nadále tučná, sladká a smažená jídla – tedy vše, co nám přidává tuk do těla, tak se nikam nepohnete. Měli byste tedy začít jíst více zeleniny a ovoce. Jelikož se budete víc potit, tak znovu upozorňujeme na zvýšení pitného režimu, abyste nebyli dehydratovaní. Navíc bez vody se nedá hubnout.
váha, čínky a boty
Tato látka se nejčastěji prodává ve formě tabletek. Malých sirupů nebo prášků. Dávkovat byste jí měli podle toho, jak je uvedeno na obale nebo v příbalovém letáku. Neslouží jako náhrada pestré stravy. Nezhubne za vás, pokud se nebudete snažit změnit pohyb a stravu. Jedná se pouze o takového „pomocníka“ při hubnutí.