Když někoho čekají narozeniny, tak většinou mu postačí, když si na něj někdo vzpomene a poblahopřeje mu. Někteří lidé k blahopřání a podání ruky přidávají dárky. Jelikož se dárky kupují hlavně na narozeniny a Vánoce, tak Vánoce už máme za sebou. Nyní se podíváme na dárky na narozeniny nebo jiné události (svátek, výročí).
dárkový poukaz
Například pokud má malé dítě narozeniny, tak většinou se mu kupují hračky nebo sladkosti. U dětí je to mnohem jednodušší než u dospělých. Dospěláci si většinou vše koupí v průběhu roku samostatně a pak neví, o co by si měli říct za dar. Děti si nemohou koupit všechno, co by chtěli, a tak mají spoustu přání a představ o tom, jaké by chtěli dárky. Určitě není vhodné místo hračky nebo jiné věci darovat malému dítěti peníze, které ještě ani neví, co to je a neumí s nimi hospodařit. Proto si raději udělejte čas a pobavte se s ním nebo s jeho rodiči o tom, s čím si často hraje nebo co obdivuje. Jaké má rád pohádkové postavičky atd. Už jen takovýto rozhovor nebo čas strávený s „prckem“ Vám napoví a pomůže ve výběru. Případně se můžete podívat na internet, kde naleznete spoustu tipů.
zabalený dárek
Vybíráte dárek pro někoho, kdo je již dospělým člověkem? Pokud tohoto člověka znáte dobře, tak by pro Vás nemělo být obtížné přijít na nějaký vhodný dárek. Stačí zapřemýšlet nad tím, čemu se daná osoba věnuje, co má ráda a také hodně pomůže rozdíl pohlaví. Dárek pro muže totiž nejspíš nebude kosmetika (líčení). Pro chlapa vybírejte spíše adrenalinové zážitky, lístky na oblíbený sport, kosmetiku pro muže. Pro ženy to je kosmetika, kabelka, oblečení nebo poukaz na společně strávený víkend, který jistě ocení.
Je mnoho tipů a věcí, které můžete lidem darovat. Pokud nemáte dostatek financí, tak zkuste vymyslet něco, co se neděje každý den. Vyjděte si na procházku po noční Praze, uvařte tomu druhému večeři, kterou nečeká.