Někdo bere tuto místnost jako nutné zlo. Je tam jen třicet sekund ráno, a to ještě každé sudé. Nebo liché, dle chuti. Někdo zase z koupelny nevylézá vůbec. Má tam přechodné bydliště a pošťačka mu tam musí i doručovat poštu. Ani jeden extrém není dobrý.
Ono to je také o tom, jak ta koupelna vypadá. Jinak se tam tráví čas, když má opadané kachlíky, plesnivou stěnu a zapáchající odtok. Vana pak vypadá jako by v ní někdo před chvílí skladoval uhlí, a umyvadlo se samo před sebou propadá hanbou. V také místnosti netráví čas rád snad nikdo. Ono se ostatně ani není co divit.
Koupelna s dlouhou vanou
Zato čistá a uklizená koupelna, to je radost. Zde se tráví čas úplně jinak. A luxusní koupelna? Proč ne? To už musí být i balzám na nervy. Tak proč si ji nepořídit. Nu, představte si to. Přijdete domů nadobro schvácení. Svléknete propocené šaty a jdete vzít lázeň. Když vám však přes kotník přeběhne krysa zvící středního telete, máte po chuti vůbec do vany vlézt. Nebo do sprchového koutu. Kdežto, a nyní pozor, druhá modelová situace, se stejným začátkem. Otevřete dveře koupelny a hle. Svěží vůně vám vane do obličeje, což zařídil automat při otevření dveří a vana se na vás jen směje lesknoucí se bělobou. Z rádia ve zdi se tiše line vámi naprogramovaná hudba a zcela nahá slečna vám podává ruku a vede ke koupací nádobě…
Moderní pojetí koupelny
To je co? No, dobrá, s tou slečnou to asi tak nějak nepůjde, ale ostatní není vůbec žádný problém. Dnešní technika možnosti výše uvedené věci klidně dovede a blíží se čas, kdy ani ta lepá děva nebude problémem.
Nuže, pokud máte koupelnu dle první modelové situace, navštivte prodejce a udělejte tomu ráznou přítrž. Vyberte z prasátka úspory na cigarety a raději si ji zařiďte zcela novou. Uvidíte, že nebudete litovat a že se o hodně zlepší vaše psychika a samozřejmě i hygiena. A ta, jak známo začíná očistou duše. Nuže, nad čím ještě přemýšlíte?