Spisovatel se narodil druhého dubna roku 1805 v městě Odense, které leží na ostrově Fyn asi 165 kilometrů od hlavního města Dánského království, Kodaně. Ta leží na ostrově Sjaelland.
Ostrov Fyn je druhý největší ostrov této krásné země. Nachází se u Baltského moře a s ostrove Sjaelland sousedí přes most Velký Belt. Na ostrově žije asi 466000 obyvatel.
Odense je největším městem tohoto ostrova. Před šesti lety, tedy v roce 2013 zde bylo napočítáno přes 170 000 obyvatel a je označováno jako třetí největší město Dánska, hned po Kodani a Århus.
hans christian andersen
Samotné museum se nachází přímo v srdci města. Jedná se o jeho rodný domek, který je nyní předělán jako muzeum. Máte tak příležitost prohlídnout si spoustu aspektů z autorova života, at jsou to knihy, jeho pracovna nebo jeho chrup. Na naučných tabulí se, pokud ovládáte anglický, dánský nebo německý jazyk, dočtete o mnoho podrobnostech z jeho života.
Prohlídka se skládá z několika stanovišť a všechny stojí za prohlídku. První je Muzeum. Zde si můžete po kouskách poskládat příběh o mladém chlapci, který se nenarodil zrovna do přepychu, a přesto se stal světově uznávaným autorem a jiné zajímavé informace.
vlajka Dánska
Dále se můžete podívat do již zmíněného rodného domku. Ten je upraven tak, aby vypadal co nejpodobněji tomu, jak to tam dříve vypadalo. Zde se můžete přesvědčit, že Hans se opravdu narodil v chudinské čtvrti a dále pokračovat do domku, kde se sice nenarodil, ale vyrůstal zde.
No a v neposlední řadě nesmíte vynechat Møntergården. Toto místo napodobuje dobovou atmosféru, a to začátek devatenáctého století. Můžete si na vlastní kůži vyzkoušet, jak se tehdy žilo, a to i prostřednictvím různých her.
A nakonec se zastavte v Kulturním centrum pro děti. Nejen oni, ale i vy se zde můžete ponořit do pohádkového světa.
Vstupné je 135 DKK, ale děti do 17 včetně mají vstup zadarmo.