Zejména muže a ženy po čtyřicítce začínají https://roklen24.cz/a/S76HE/jak-rozeznat-bublinu-v-kryptomenach-napovi-metcalfuv-zakon trápit hojné hormonální problémy, které se mohou projevovat zejména v sexuálním životě. Výjimkou však také nebývají poruchy nálad, časté změny nálad, potíže s pletí a mnoho dalšího. Hormony jsou zkrátka v těle důležité, a jakmile začíná docházet k jejich deficitu, začíná se to projevovat. Nemluvě o tom, že sexuální potíže jsou potíže, které vás trápí i z jiného než zdravotního důvodu.

nevykvetené poupě

Možností je samozřejmě začít substituovat hormony farmakologicky, což však není v mnoha případech potřebné, ani žádoucí. Jděte na to nejprve přírodní cestou a poznejte mocnou sílu bylinek. V rámci tradiční čínské medicíny stojí rozhodně za zmínku kotvičník zemní , latinsky Tribulus terrestris. Tato bylinka se používá zejména na tyto obtíže:

  • Povzbuzuje chuť na sex, působí afrodiziakálně
  • Posiluje imunitní systém
  • Zlepšuje stav pokožky zejména v přechodu
  • Dodává tělu vnitřní sílu a energii

Obsahové látky jako nositelé účinku
Kotvičník zemní obsahuje velké množství obsahových látek. Mezi nejvýznamnější patří rozhodně steroidní saponiny, které, jak již název sám napoví, jsou steroidní povahy. V přírodě nejsou tak hojné, jako triterpenoidní saponiny, o to více jsou vzácné. V klasické sušené bylince byste našli okolo 10 % saponinů, ve speciálně připraveném extraktu jich však na vás čeká více než 90 %. Pokud tedy chcete dosáhnout co nejvyšší účinku v co nejmenší dávce, koncentrovaný extrakt je rozhodně skvělou volbou.

akné

Mezi další obsahové látky patří také vitamín C, což je cenný antioxidant, dále sacharidy, jiné glykosidy, látky flavonoidní povahy, alkaloidy, třísloviny, pryskyřice nebo třeba tanin s adstringentním účinkem. Spektrum je opravdu široké, přičemž na samotném účinku se podílejí všechny látky komplexně.