V životě máme opravdu málo času na to, abychom se vraceli do dětských let, neboť neustále někam spěcháme. Musíme chodit pravidelně do práce, abychom uživili rodinu a takhle to běžím pořád dokola a dokola. Člověk má pocit, že je otrokem jednoho velkého systému a nemá vlastně ani čas na to, aby se zamyslel nad nesmyslností toho všeho kolem. Proto je dobré se zastavit na malý moment a říct si aha, tohle takhle nechci. Není správné zapomínat na sebe a na to, že si člověk musí čas od času dopřát trochu té sebelásky a rozptýlení od běžného běhu života. Skvělou novinkou pro takové malé rozptýlení jsou určitě nejrůznější únikové hry. Například escape game Pardubice. Že nevíte vůbec o co se jedná? To je jednoduché.mapa s kompasem.jpg

  • Existují dva typy únikových her. Při jednom se pouze snažíte za co nejkratší čas dostat ven z „tajemné komnaty“. Pak je tu ovšem i ten druhý typ, který plno lidem zvedá vlasy na hlavě, neboť jsou v jeho průběhu strašeni a děšeni nejrůznějšími podněty a zaměstnanci.
  • Předtím, než se někam vydáte na výlet, si pečlivě prostudujte webové stránky dané únikové místnosti, abyste se vyhnuli uzavřeným dnům a podobně.
  • Svou návštěvu si rozhodně telefonicky zarezervujte dostatečně brzy dopředu. Dozvíte se tak po telefonu i přesné informace k tomu, co je dobré si s sebou vzít a co naopak rozhodně nechat doma.
  • Vytvořte si partu lidí, se kterou jste se třeba dlouho neviděli, protože prostě nějak pořád nebyl čas a nemohli jste všichni a vyrazte vstříc novým zážitkům. Tuto aktivitu můžete krásně sladit s plno dalšími. Například s nějakým dobrým obědem či večerem v hospodě u piva. To už je na každého gustu.

temná ulička.jpg
Hlavně nezapomínejte na to, že život se musí užít a ne jenom přežít. Takže pouhým sezením doma a čekáním na to, až vám všechno asi spadne do klína se rozhodně nikdy nikam neposunete a vlastně ani nebudete moci být opravdově šťastní. To je přeci ta nejvyšší cennost v našem životě – žít spokojený a šťastný život.