Pokud je rodina postavena před tak závažný problém, jako je nemoc a následná částečná bezmocnost jejího nejstaršího člena, vyžaduje to opravdu sepětí a rozmysl všech jejich členů. Po půlroce pobytu v nemocnici bude babička propuštěna do domácího ošetření. Oba synové žijí se svými rodinami ve stejném městě, ale každý na opačném konci.
rodinný dům s velkou zahradou
Jejich matka žila poblíž, ale ve svém bytě sama. Do náhlého zdravotního problému byla soběstačná, veškerý volný čas věnovala svým vnoučatům. A teď, po náročné operaci, se nemůže vrátit domů, protože by se o ni neměl kdo postarat.

Po rodinné radě se nakonec řešení najde. Ve městě je k prodeji vícegenerační dům a jeho koupě by umožnila sestěhování rodin obou bratrů do dvou pater a v přízemí by zůstal i malý byt pro babičku.

Nastane hektické období, které s odstupem času dostane název podle oblíbeného filmu „kulový blesk“:
1/ prodej bytu babičky, vyklízení a přestěhování
2/ prodej bytů obou synů, vyklízení a přestěhování
3/ koupě vícegeneračního domu, úpravy a nastěhování všech tří domácností

Následuje částečná rekonstrukce nového domu, aby vyhovoval potřebám jeho nových majitelů. V podkroví  jednoduchou úpravou vznikne nádherný byt staršího syna, kde se s celou rodinou nastěhuje jako první. V prvním poschodí nejsou potřeba žádné větší úpravy a jako druhý se nastěhuje mladší syn s rodinou.
péče o důchodce
Nejvíce práce dá úprava přízemního bytu pro babičku. Bezbariérový vstup vyžaduje poradu s architektem. Ten vyřeší vchod do bytu přímo ze zahrady a babička tak nepřijde o kontakt s přírodou. Vznikne příjemný prostor, který se zvětší přístavbou kryté pergoly. Pod ní bude babička trávit čas od jara do pozdního podzimu.

Asi tři dny před propuštěním babičky z nemocnice je všechno dokončeno. A všichni členové rodiny si oddechnou. Babička hned po návratu z léčebného pobytu najde nový domov, domov s velkým D, kde jí všichni členové rodiny budou ku pomoci.