Pokud je rodina postavena před tak závažný problém, jako je nemoc a následná částečná bezmocnost jejího nejstaršího člena, vyžaduje to opravdu sepětí a rozmysl všech jejich členů. Po půlroce pobytu v nemocnici bude babička propuštěna do domácího ošetření. Oba synové žijí se svými rodinami ve stejném městě, ale každý na opačném konci.

Jejich matka žila poblíž, ale ve svém bytě sama. Do náhlého zdravotního problému byla soběstačná, veškerý volný čas věnovala svým vnoučatům. A teď, po náročné operaci, se nemůže vrátit domů, protože by se o ni neměl kdo postarat.
luxusní dům
Po rodinné radě se nakonec řešení najde. Ve městě je k prodeji vícegenerační dům a jeho koupě by umožnila sestěhování rodin obou bratrů do dvou pater a v přízemí by zůstal i malý byt pro babičku.

Nastane hektické období, které s odstupem času dostane název podle oblíbeného filmu „kulový blesk“:
1/ prodej bytu babičky, vyklízení a přestěhování
2/ prodej bytů obou synů, vyklízení a přestěhování
3/ koupě vícegeneračního domu, úpravy a nastěhování všech tří domácností
dům za lesem
Následuje částečná rekonstrukce nového domu, aby vyhovoval potřebám jeho nových majitelů. V podkroví jednoduchou úpravou vznikne nádherný byt staršího syna, kde se s celou rodinou nastěhuje jako první. V prvním poschodí nejsou potřeba žádné větší úpravy a jako druhý se nastěhuje mladší syn s rodinou.

Nejvíce práce dá úprava přízemního bytu pro babičku. Bezbariérový vstup vyžaduje poradu s architektem. Ten vyřeší vchod do bytu přímo ze zahrady a babička tak nepřijde o kontakt s přírodou. Vznikne příjemný prostor, který se zvětší přístavbou kryté pergoly. Pod ní bude babička trávit čas od jara do pozdního podzimu.

Asi tři dny před propuštěním babičky z nemocnice je všechno dokončeno. A všichni členové rodiny si oddechnou. Babička hned po návratu z léčebného pobytu najde nový domov, domov s velkým D, kde jí všichni členové rodiny budou ku pomoci.