Zkuste si po cestě domů udělat malý test. Cítíte se v něm šťastní a spokojení? Anebo jste frustrovaní z toho, co všechno musíte doma udělat? Domov vás buď rozvíjí a podporuje, nebo z vás vyčerpává energii. A to by vám mělo být dobrým vodítkem, jak ze svého domova vytvořit relaxační prostor, ve kterém prožijete smysluplný život.
pruhovaná pohovka
1/ Barvy, které ve svém domově použijete na vymalování stěn, nábytku a bytových dekorací, vás ovlivňují na emocionální, psychické a fyzické úrovni více, než jste si schopni uvědomit. Nejenže mají vliv na vaši náladu a množství energie, ale dokonce i na chuť k jídlu. Prozkoumejte, jak na vás různé barvy působí a potom se snažte do interiéru dostat jenom ty pozitivní.

2/ Nepořádek v našem domově vytváří v každém z jeho obyvatel nevědomý chaos. Ten se projevuje i když jste mimo něj. Udělejte si plán, jak se nepořádku zbavit. A to pokud možno teď hned. Vykliďte přeplněné skříně, zbavte se všeho, co už vám neslouží. Vyčistěte všechny kouty. Bohužel i neuklizené komory či nevyužité pokoje přepínají vaši energii na negativní. Zkuste a uvidíte, jak uklizený byt zmírní napětí, které se v něm nastřádalo.

3/Pozitivní vibrace vytvářejí všechny doplňky ve vašem domově, které vykouzlí úsměv na tváři. Proto se obklopte věcmi, které jste si pořídili z legrace na výletech, kde se vám líbilo, nebo těmi, které vám připomenou dobré časy a lidi, se kterými vám bylo dobře. Tyto doplňky vás budou podporovat a živit pozitivní energií. Kdykoli se budete vracet k domovu, nebo se po něm pohybovat, budou vaší inspirací.
narcisy na stole
4/ Živé květiny působí v každém domově jako antidepresivum. Všimněte si, jak vám zlepší náladu čerstvě natrhaná kytice ve váze, či voňavé bylinky na kuchyňském okenním parapetu. Anebo interiérové minizahrádky, které snadno vytvoříte na jakémkoliv místě v bytě. Seskupením všeho zeleného.