Každý z nás si v sobě cestou životem neseme i část naší země. Proto bychom měli věnovat více času jejímu objevování. Obzvláště v dnešní době instagramu plného fotek z cest po různých zemích se může zdát cestování po domově nezajímavé. Na člověka dopadá pocit, že veškeré zážitky čekají za hranicemi a kdo nikdy neletěl letadlem, je úplně out. Nenechte se ale tímto zdáním odradit a nechte se překvapit rozmanitostí naší malé republiky.
hrad nad lesem

Rozhodli jste se dát tomu šanci? Skvěle! Teď se jen rozhodnout, kde začít. Rozhodnout se, kam vás vaše nohy nebo kola zvoleného dopravního prostředku zanesou, není jen tak. Výběr je totiž velký a všichni víme, že čas omezený. Kam tedy vyrazit?
cesta u pole

Jaká místa navštívit?

Možná znáte ten pocit, kdy se vás nějaký známý ze zahraničí zeptá, kam by se rozhodně v ČR měl podívat. A vy nevíte, což vás přivede do rozpaků. Jak je možné, že sami neznáme vlastní zemi? Zkuste si zjistit, jaké jsou časté turistické cíle právě u nás. Dovolím si tvrdit, že některé jste ještě za svůj život nestihli navštívit. Napravte to!

Pokud vás nelákají zrovna turisty oblíbená místa, postup je jednoduchý. Nejprve si určete, jaké prostředí vás zajímá nejvíc. Chcete do přírody, nebo dáte přednost městu? Chcete vidět část krajiny z vrcholu hory nebo se seznámit s místními lidmi? Po tomto výběru už to není tak těžké. Ve spolupráci s mapou nebo internetem máte do pár desítek minut naplánovaný zajímavý výlet.

Úplně nejlépe náš kraj ale poznáte, pokud se vydáte na cestu po svých. Půjdete tam, kam vás nohy ponesou a necháte se zlákat tím, co zrovna potkáte. V těchto případech nikdy nevíte, jaké dobrodružství vás na cestě potká, získáte zkušenosti a sžijete se zdejším prostředím.
most v mlze

Co tím vlastně získám?

Jak jsem již zmiňovala, naše rodná země je naší součástí. Proto jejím poznáváním objevíme také kus sebe. Navíc je téměř naší povinností znát místo, odkud pocházíme. A věřte mi, krásu a odlišnost cizích zemí oceníte nejvíce právě v případě, že máte s čím porovnávat. Proto se nezdráhejte a vydejte se na cestu! Nestojí to moc peněz ani úsilí a získáte nenahraditelné zážitky.