Ložnice je místo, které je přímo určené k odpočinku. Proto byste zde neměli být ničím rušení. Měla by to být útulná místnost, kde se budete cítit velice příjemně, a kde se dokážete absolutně uvolnit. Nejdůležitějším prvkem ložnice je tedy postel. Při jejím výběru si dejte obzvlášť záležet. Kvalitní spánek je velice důležitý pro naše tělo. Dopřává nám totiž tolik potřebný odpočinek, který potřebujeme pro úspěšný start do nového dne.
kvalitní kovová postel
Také máte pocit, že se celou noc jenom převalujete? Nemůžete spát? Probouzíte se ráno rozlámaní, s bolestí zad? Mnohdy jste unavenější, než když jste si šli lehnout?Pokud pozorujete některý z těchto příznaků, máte pravděpodobně nevhodně zvolenou postel. Je potřeba učinit změnu. Každý den po nekvalitním spánku je totiž víc a víc náročný. Na co si tedy dávat pozor při výběru postele?
· Kvalitní konstrukce –konstrukce by měla být především pevná. To je asi nejdůležitější vlastnost. Může být vyrobená z mnoha materiálu, mohou být z lamina či masivu, z kovu nebo čalouněné. Nejvhodnější je masivní dřevěná postel.
nová zdravotní matrace
· Optimální rozměr postele –rozměr postele je velice důležitý, klasický rozměr u dvoulůžka je 200*180 cm. Může se ale stát, že máte vyšší postavu, tudíž byste měli volit prodlouženou postel proto, aby se vám pohodlně leželo. K dispozici jsou také širší postele v rozměru 200*200 cm, sice je postel pouze o 20 cm širší, ale divili byste se, co to s vaším pohodlím může udělat.
· Optimální výška postele –dávejte si pozor, ať není postel příliš nízká. Mělo by se vám na ni pohodlně sedat a hlavně ráno pohodlně vstávat. Možná si říkáte, že vyšší postele jsou vhodné spíše pro seniory, ale mýlíte se. Je mnohem pohodlnější vstávat z vyšší postele. Zda vám postel výškově vyhovuje, si můžete vyzkoušet již v obchodě.
· Volte postel, která má čelo –čelo nefunguje pouze jako estetický prvek, i když spousta lidí si to myslí. Čelo má však také svůj význam. Zabraňuje tomu, aby nám spánek neznepříjemňoval průvan nebo chlad od zdi. Zejména pokud máte postel v prostoru, jistě i tento prvek oceníte.

· Polohovatelný rošt –polohovatelný rošt může být a nemusí, není to podstata pro kvalitní spánek, spát bychom totiž měli v rovině. Polohovatelný rošt oceníte spíše v případě, kdy vás přepadne nemoc, kvůli které budete muset trávit nějaký čas v posteli. Můžete jej ale ocenit také před spaním, pokud si rádi čtete nebo koukáte na televizi.
· Kvalitní matrace –výběr matrace je opravdu nejvíce náročný. Můžete vybírat z různých pěnových, latexových, taštičkových či pružinových matrací. S výběrem si ale určitě nechejte poradit od odborníků. Kvalitní matrace je totiž opravdovým základem pro kvalitní spánek. Důležitá je dostatečná tvrdost, velice vhodná je paměťová pěna, dostatečná vzdušnost a odvod vlhkosti. Do kvalitní matrace je ale potřeba trošku zainventovat, vaše tělo vám za to ale jistě poděkuje.