Zajímavé hodnocení přinesl průzkum provedený britským nezávislým serverem Onepoll. Tentokrát bylo cílem zjistit, jaké muže ženy vyhledávají pro dlouhodobý vztah, tedy nikoli pouze jako příležitostnou známost a milence na občasné schůzky. Výzkumu se zúčastnilo několik desítek respondentek a výsledky byly více než překvapivé.
kytarista s kloboukem
Zatímco se očekávalo, že ženská emancipace a touha po uplatnění v zaměstnání nebo kariérní růst bude u mnoha mladých ambiciózních žen spojována s touhou po dokonalém partnerovi s minimem chyb, opak byl pravdou. Více než 90 procent dotazovaných přiznává, že raději oželí některé nedostatky, např. nedochvilnost, nepořádnost, nižší mzdové ohodnocení, ale podstatné je, aby byl partner pozorný, milý, se smyslem pro humor a především by se neměl obávat přiznat svou chybu, měl by být otevřený a nezajímat se jen o své vlastní úspěchy a o svůj zevnějšek.
Měl by být sice mužný, ale nemusí být upravený a oblečený podle poslední módy, ženy zkrátka upřednostňují jeho morální kvality před pozlátkem, které může za upraveným a líbivým zevnějškem ukrývat shnilé jádro.
malování s dcerkou

Praktický a citlivý

Ještě před dvaceti lety byl ženským idolem fyzické přitažlivosti muž tmavovlasý, modrooký a především vysoký. Doba se mění a ženský vkus rovněž. Dalším překvapením byla změna v pohledu na mužův zevnějšek, mnoho žen a dívek i mladšího věku si vybírá raději mezi muži zkušenými a citlivými, kteří vedou život spíše nenápadný, ale spořádaný, a mají pevně stanovený systém priorit. Mohou být i prošedivělí a s vráskami v obličeji anebo chlupatou hrudí. Dokonce se dnes oblibě mezi ženami těší i neholené třídenní strniště.
U žen tedy vítězí spíše typy uzavřenější, častokrát s životním stylem a výrazem podivína, milovníka literatury a romantických filmů, se smyslem pro humor a schopností zahrát na nějaký hudební nástroj nebo si zazpívat. Důležité jsou také společné zájmy a pozitivní vztah k rodině a především k dětem a zvířatům.