Možná také momentálně přemýšlíte nad tím, že byste si pořídili novou manželskou postel. Možná už jste také přišli na tu skutečnost, že postelí existuje v dnešní době velká spousta, takže je rozhodně z čeho vybírat. Pro někoho může být široký výběr pozitivem, ale pro některé zase negativem. Ne každý nemá problém se rozhodnout, zda koupit tuhle nebo tamtu postel.

manželská postel

Jestliže ještě navíc bydlíte v bytě, který není zrovna velký, pak by se vám rozhodně hodila manželská postel, která má úložný prostor. Manželské postele s úložným prostorem se v poslední době staly velmi oblíbené. Rozhodně se není čemu divit. Jedná se totiž o skvělý způsob, jak v bytě ušetřit spoustu místa, které by se dalo využít jiným způsobem.

Málokdo ale ví, že existuje hned několik typů úložných prostorů. Na některé z nich se dnes společně podíváme. Úložný prostor pod postelí je možné využít různě. Můžete jej využít na uložení dek a polštářů nebo pro uložení věcí na jinou sezónu.

Jednou z možností je otevírání zepředu. Něco takového se vidí u manželských postelí velmi málo. Jedná se ale o způsob, který je velmi jednoduchý a také nenáročný. Výhoda je jistě v tom, že je prostor oddělen. Každý si tedy může pod svou polovinu postele uložit to, co potřebuje.

Dalším typem je otevírání z boku. Něco takového bývá nejčastější. Objevuje se dokonce i u jednolůžkových postelí. Otevírání je velmi snadné. Výhodné je, že si můžete opět otevřít tu polovinu postele, kterou zrovna potřebujete.
manželská postel v ložnici

Postel lze ale otevírat i zepředu a to s polohování hlavy a nohou. Něco takového mají zejména ty postele, které jsou čalouněné. Dvojlůžka mají navíc samostatné rošty a otevírají se úplně stejně, jako postele, které nejsou polohovatelné. Nevýhoda je ale v tom, že je zapotřebí mít místo před i nad postelí.

Nedostatek prostoru se dá ale vyřešit i postelí rozkládací, která má také úložný prostor. Rozhodnutí je ale zcela ve vašich rukou.