Ke svařování elektrickým obloukem nebo vrtání a spojování ocelových konstrukcí je jednou z podmínek důkladné zajištění a upevnění materiálu na pracovní desce. Tento krok vyžaduje poměrně mnoho času a pomůcek, případně výpomoc dalšího pomocníka. Čím pevnější a přesnější sestavení (upnutí) jednotlivých dílů, tím spolehlivější je výsledek práce.
Existují ovšem i speciální magnetické přípravky, s nimiž tento proces zvládnete jednoduše, rychle, a v požadované kvalitě.

17086_3

Jak si při svařování a montáži ocelových komponentů usnadnit práci

Magnetické úhelníky – s upínací silou magnetu 11 kg, 23 kg nebo 55 kg nastavíte obrobky do požadovaného úhlu 90°, 45°, případně 135°. Nepotřebujete k ruce žádnou další pracovní sílu, nejsou nutné další přípravky a nářadí. Je to jeden ze způsobů, jak lze magnetickou sílu efektivně využít v praxi. Úhelník je pomůcka, kterou ocení každý, kdo pracuje s feromagnetickými kovy, ať už se jedná o svářeče, lakýrníky, zámečníky, ale i domácí kutily. Přídržná magnetická síla do 23 kg je dostatečná pro fixaci lehkých a středně těžkých předmětů pro svařování, vrtání a montáže. Se silou magnetu 55 kg zvládnete pracovat i s těžšími kusy plechů, pásoviny, trubek, tyčí, jeklů, a dalších ocelových profilů.

16451_3

Magnetická svorka – uplatní se všude tam, kde potřebujete při svařování obloukem zemnící elektrodu pro uzavření elektrického obvodu rychle a bezpečně ukostřit. A to tak, aby upínací segment pevně držel na svém místě, a aby upnutí proběhlo rychle a bez použití dalších propriet. Síla magnetu na svařování do průmyslu usnadní a urychlí práci jak v průmyslové výrobě při svařování, tak i v domácí dílně. Se svorkou se pracuje velmi snadno, magnet se ovládá otočným kolečkem, takže není nutné vyvíjet k jeho připevnění a uvolnění enormní sílu. Svorku využijete i tehdy, nejsou-li obrobky dokonale rovné či hladké, a jejichž plochy jsou různě oblé.

Category : Nezařazené