Stěhování je proces, který je velice různorodý, každá akce je svým způsobem svérázná a jedinečná. Dělí se podle různých kritérií vzdálenosti, času, množství předmětů, způsobu přepravy, ale jisté je, že tím základním elementem jsou vždy přepravní krabice. Drobné věci musíme zkrátka někam umístit a plast nebo papírový karton je pro tyto účely ideálním materiálem.kartonové krabice pro stěhování.jpg

Bez krabic to nepůjde

Krabice bez víka si můžete snadno opatřit v některém supermarketu, ty bývají navíc pevné a hodí se pro převážení věcí spíše na zadních sedadlech nebo v kufru osobního auta. Pokud jim dokážete víko zhotovit rozřezáním papírového kartonu, máte po starostech, takové přepravky jsou pak dostatečně pevné a lze je vyskládat i na sebe.
Někteří lidé řeší zaopatření kartonových obalů svérázně – jestliže mají v dostatečném předstihu jasno, že se budou muset vystěhovat z bytu, např. kvůli konci nájemní smlouvy a z podobných důvodů, řekněme půl roku dopředu, nakupují různé zboží (i potraviny) v e-shopech a veškeré krabice si schovávají. Těch se pak časem může nastřádat tolik, že pokryjí většinu potřeby pro stěhovací proceduru.jízda stěhovacího vozu v tunelu.jpg
Pochopitelně lze obalový materiál zakoupit i ve specializovaných obchodech, navíc nebývá drahý. Starostí vás dokáže zbavit i samotná stěhovací firma, ta vám přepravky může i zapůjčit v rámci svých služeb. Stěhováci jsou navíc zpravidla ochotní a obvykle se s nimi dohodnete na podrobnostech, např. jak balit věci, abyste nepřekročili nosnost přepravek, pomohou vám i s výběrem vhodné výstelky – bublinkových fólií, pěnového polystyrenu ve formě desek nebo drobných lisovaných tvarů, polyetylenových polštářků naplněných vzduchem atp.
Výhodou spolupráce s odborníky levného stěhování Praha http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/ je také dohoda ohledně průběhu stěhování, a tedy i vrácení krabic v časovém odstupu až po pohodlném vybalení všech věcí. Solidní firma z vás zkrátka nehodlá stáhnout kůži, ale půjde o službu, která musí být prospěšná oběma stranám.