Jistě jste o tom alespoň jednou v životě snili. Avšak stojí to za to? Na kolik vás taková dovolená snů vyjde a jaké je na Maledivách ubytování nebo turistická situace? Přinášíme vám přehled ko to, co kde a jak na Maledivách.

Poměr cena versus kvalita
Pokud si chcete užít dovolenou snů ve dvou, připravte si více než sto tisíc korun. Nežertujeme, to je doopravdy cena. Co je v ceně?
· Letenky
· All inclusive
· Ubytování na deset dní

Pokud chcete na Maledivy levněji, můžete ušetřit až dvacet tisíc, pojedete-li mimo sezonu a vyberete si některý ze čtyř hvězdičkových resortů více ve vnitrozemí. Ovšem pokud se rozhodnete pro domečky, které stojí na kůlech ve vodě, připravte se na to, že za noc za osobu si připlatíte až dva tisíce korun navíc.

Domečky nad hladinou moře
Lákadlo pro turisty jsou převážně fotky z cestovních kanceláří, kde se dřevěné domečky se slaměnou střechou vznášejí jenom pár centimetrů nad nádhernou karibskou modří, kterou představuje hladina oceánu. Tento typ ubytování je vysoký luxus, za který si připlatíte. Avšak počítejte s tím, že vodní hladina se mění podle přílivu nebo odlovu.

Může se zdát, že budete při odlivu úplně na suchu, nebo naopak se bude zdát, že je vstup do vody nekonečný. Pokud se chcete slunit na pláži, jistě byste si měli být vědomi toho, že pláž je většinou dost daleko od vodních domků.

Navíc vstup do oceánu je velice pozvolný a než si budete moci zaplavat, budete se několik set metrů brodit ve vodě možná po stehna. Kromě toho také pamatujte na to, že voda naráží do kůlů vilek, což může mít za následek mořskou nemoc pro slabší jedince. Ideální je si v těchto vilkách zaplatit jednu nebo dvě noci a zbytek dovolené strávit v rezortu na pláži.

Soukromí a relax
Tato dovolená není moc divočina. Naopak, užijete si klidu a vzdálenosti od civilizace. Avšak počítejte s tím, že na plážích nejsou lehátka nebo hotely plné barů a zábavy.