Lákala vás někdy cesta do země vycházejícího slunce? Chtěli byste se na vlastní oči přesvědčit, ž existuje země, kde vlaky jezdí na čas, kde lidé pracují více, než berou dávky, a kde je čest na prvním místě? Jaké jsou nejzajímavější lokality, které byste jistě nechtěli v Tokiu minout?

1. Yamanote – okružní jízda
Okružní jízda nadzemním vlakem městské veřejné dopravy vás provede po okruhu okolo celého centra oblasti Kanagawa. Celá linka měří téměř třicet čtyři kilometrů, má dvacet devět stanic a jízda, tedy ta okružní, trvá asi jednu hodinu. Během trasy budete mít možnost prohlédnout si centra všech velkých čtvrtí této obrovské konglomerace: Tokyo, Shinjuku, Shibuyu, Shinagawu, Ueno a Ikeburuko. Za jeden
lístek zaplatíte asi 160 jenů, což je v přepočtu pětatřicet korun.

2. Asakusa – kultura
Centrum japonské architektury a kultury se nachází ve čtvrti Asakusa. To je na severu města v oblasti Taito, kam se jednoduše dostanete metrem z oblasti Ginza. Asakusa je plná buddhistických chrámů, kterým vévodí budova Senso-ji, kterému místní říkají Takadobaba Kurazawa, jenž je obklopen doutnajícími lampiony.
Vonné svíčky jsou tu cítit na každém kroku, opatrně, aby se vám z nich nezatočila hlava.

Jedná se o jedinečnou atmosféru, kterou nejspíš nezažijete jen tak někde. Udělejte si laskavost a objednejte si jídlo u některého ze stánků, kterých je v Asakuse mnoho.

3. Akihabara – noční život
Pokud patříte k příznivcům arkád, elektronických her a technické zábavy, je právě toto centrum počítačových her právě pro vás. Čtvrť Akihabara je těchto arkád plná, a nejenom arkád. Najdete tu všechno, co byste si od nočního Tokia mohli jenom přát – obchody, které mají otevřené pozdě do noci, spoustu zábavy, klubů a bister, ale také postranní uličky, kde se nacházejí stroze oděné dívenky – to je Akihabara.