Kdybychom se vás zeptali na podle vás nejzáslužnější profese, zřejmě by se v odpovědích objevovali například elektrikáři, instalatéři, lékaři, hasiči, zkrátka ti, co musí mít ve své výbavě potřebné znalosti a dovednosti, anebo schopnost zasahovat v náročném prostředí a obtížných situacích. A kdybychom naznačili, že do této skupiny patří i demoliční práce, možná byste si nesouhlasně poklepali na čelo. Zdemolovat auto nebo dům přece dovede každý, tak co je na tom výjimečného a záslužného? Kdo je však v obraze a dokáže rozlišovat a pracovat s informacemi, posléze změní názor:

demoliční práce

Bombardování v praxi – umíte si představit, že by na vaše město dopadaly bomby? Příšerná myšlenka, že? Na bombardování je nejhorší neočekávané chování narušených staveb, protože po dopadu bomb se mění statika objektů k nepoznání. V případě demoličních prací je to velice podobné, tam také vlastně nikdy přesně neodhadnete, jak se stavby budou chovat, a tak je pracovní proces poměrně náročný na organizaci i samotný postup. Profesionálové ale ví, jaké nebezpečí tu hrozí, a chovají se obezřetně, zatímco amatér tu může přijít i ke smrtelnému úrazu.

demolice objektu

Odvoz sutin – součástí ceny bouracích prací Vyklízení rychle je i odvoz sutin a odpadu. Někdy jsou to tuny a tuny materiálu, například kameny, cihly, tvárnice, kusy železobetonu, sklo, dřevěné trámy a latě či kovové předměty. S tím vším přichází do styku zejména těžká technika a materiál se záhy ocitá na korbě nákladního vozidla. K nakládce sutin a stavebnin je zapotřebí nakladač, jeřáb či bagr, a těmito stroji běžný smrtelník zpravidla nedisponuje.

Poškození majetku sousedů – když se bourá řadový dům nebo polovina dvojdomku, anebo objekt, který bezprostředně sousedí s vedlejší parcelou, a při jeho zřícení by mohlo dojít k poškození či zničení majetku cizích osob, jedná se o zodpovědnou a náročnou práci. Amatéři by tu mohli být popotahováni soudem k úhradě škody, a ta by vůbec nemusela být zanedbatelná.

Category : Nezařazené