Batohy nám mohou pomoci například na cestách, kdy si do nich můžeme dát jídlo, nějaké oblečení, osobní věci, knížku a další. Pomáhají nám v tom, abychom nemuseli všechno nosit v ruce, ale jednodušeji na zádech. Slouží i k tomu, že může s batohem chodit na nákup a tím si také pomoci.
batoh u stromu.jpg
Jaké máme možnosti?
Batoh si určitě vybírejte podle toho, na co ho chcete používat. Ne všechny batohy se hodí na veškeré možnosti. Můžete si vybrat různé velikosti batohů. Tady přímo záleží, na co se ho chystáte použít. Pokud má být nějaký malý cestovní batůžek, určitě si vybírejte nějaký menší, skladný, tak aby se vám do něho vešla třeba svačina, deštník a osobní věci, ale zároveň vám nezabíral hodně místa a zbytečně vás nezatěžoval. Určitě je dobré se zaměřit na záda batohu, aby byly, pokud možno ergonomicky tvarovaná, bude se vám potom mnohem lépe nosit na zádech. Pokud potřebujete batoh na cestování a turistiku, tak si vybírejte větší batoh. Zde je určitě důležité si vybrat nejen velikost, ale velice důležitý je i materiál, aby byl pevný a unesl vše, co potřebujete. Dále je dobré se soustředit na praktičnost a na to, jestli je dostatek různých kapes. Pokud potřebujete batoh na delší cestování, je potřeba opravdu dostatečný prostor. K takové cestě potřebujete většinou nějaké záložní oblečení, nápoj, nějaké jídlo, osobní věci, mnohdy i nějaké hygienické věci. Malé kapsičky na batohu jsou určitě také důležité, protože si do nich můžete rozdělit věci, které by se vám ve velké kapse zbytečně poházeli.
turista v horách.jpg
Kde nakupovat?
Batohy můžete nakupovat ve specializovaných prodejná, to doporučuji hlavně v případě, že potřebujete opravdu kvalitní batoh na cestování a turistiku, zkušení prodavači vám poradí a většinou máte na takový batoh i nějakou záruku. V tomto případě počítejte s tím, že cena bude úměrná kvalitě a může se pohybovat v řádu několika tisíc korun. Pokud hledáte batůžek na menší cesty, na nákupy nebo jen tak, jako doplněk, pak můžete využít prodeje i v hypermarketech nebo větších řetězcích se sportovním oblečením a vybavením. Ceny jsou v tomto případě různé, mohu se pohybovat již od 99 Kč. Zde opět zapřemýšlejte, jestli chcete, aby vám batoh vydržel delší dobu nebo si ho chcete po nějaké době zase znovu pořizovat. Nechte si doporučit od prodavačů, jelikož pokud jdete do specializované prodejny, tak prodavači jsou vyškoleni na to, aby vám opravu pomohli.