1. Kout pro relax
Vytvořte ve svém domě místo pro relax. Pořiďte si sedačku, kterou můžete obložit polštáři a přes dlouhé zimní večery, se zde můžete zachumlat do deky a číst si, nebo jen popíjet čaj a koukat při tom na televizi.
ložnice v jemných barvách
2. Fotografie
Zarámujte si fotografie vaší rodiny, přátel, nebo mazlíčků. Nic ve vašem domě nevytvoří lepší atmosféru, než fotografie, připomínající ty nejkrásnější vzpomínky ve vašem životě. Fotografie nemusíte nutně věšet na stěnu, taky se budou pěkně vyjímat na příklad na poličce.
3. Huňaté koberce
Tím samozřejmě není myšlen koberec přes celou místnost. Huňaté koberce ve vašem domově vytvoří útulnou atmosféru, i když budou menší a dané na příklad před postel v ložnici, nebo před sedačku v obýváku pod stůl.
luxusní kuchyně s prostřeným stolem
4. Barevné stěny
Nebojte se vymalovat stěny nějakou výraznější barvou, nemusíte mít všude jen bílé, nebo světle barevné stěny. Zjistěte si, které barvy se do jaké místnosti hodí. Například tmavé barvy místnost zmenšují a ubírají jí světlo, ale barvy, které se často vyskytují v přírodě, zase uklidňují a navozují příjemnou atmosféru v místnosti.
5. Pryč s žaluziemi
Váš domov taky pěkně zútulní záclony, nebo závěsy, které si vyberete podle vašeho vkusu. Závěsy můžete barevně sladit s místností a tím docílíte, právě útulnějšího vzhledu místnosti.
útulná relaxační zóna
6. Lampičky
Nemusíte mít jen obrovské lustry na stropě. Na noční stolek si můžete dát menší lampičku, která kromě toho, že místnosti dodá útulnější vzhled, je také praktická, pokud si před spaním čtete a pak už se vám nechce vstávat z vyhřáté postele, abyste zhasli.
Také nejsou špatné nalepovací LED světla pod skříňky nad kuchyňskou linku, nemusíte tak zbytečně rozsvěcovat v celé kuchyni, když v noci jen procházíte na záchod.

7. Květiny a drobné dekorace
Živé květiny a barevné drobné dekorace váš domov nejen zútulní, ale také rozveselí. Květiny nemusí být nutně v malých květináčích na okně, dobře také vypadají větší květiny postavené vedle gauče, nebo v rohu místnosti.
Drobné barevné dekorace se pak hezky vyjímají na poličce, třeba pár menších kamínků, položených k jednomu z rohů rámečku s fotografií, nevypadá vůbec špatně.