Říká se, že Havaj má jedny z nejkrásnějších pláží pod sluncem. Všechno tu kvete, lidé jsou příjemní a usměvaví, čas se tu vleče a všechno je tu tak nějak veselejší.Havaj je prostě kouzelné místo, na které rozhodně stojí za to cestovat. Ale nemyslete si, nenajdete tady jenom ten klídeček a pohodu, nemusíte se po celou dobu dovolené jenom povalovat na plážích, které jsou známé po celém světě, jako je například pláž táhnouc se podél hlavního města Honolulu, Waikiki.
Kauai vodopád
Můžete se vydat i do vnitrozemí ostrova a zahrát si na dobrodruha nebo cestovatele, protože Havajské ostrovy ukrývají i jiné nádhery, než jsou jenom pláže, tyrkysové moře, bílý písek, blankytná obloha a bohaté sportovní vyžití spojené s vodou.

Ve vnitrozemí totiž najdete i ty nejkrásnější přírodní úkazy, které můžete na sopečném ostrově vidět – vítejte na Havaji, konkrétně u propasti Waimea, která v nejhlubším místě měří devět set metrů.


Kauai

Kauai je nejstarší z Havajských ostrovů. Jeho podoba se formovala dlouhých pět milionů let, během nichž docházelo k sopečným erupcím, a tak se láva vršila na sebe, až vytvořila nádherné panorama tohoto ostrova. Vzhledem k vysoké vlhkosti a častým dešťům je celý ostrov pokrytý krásně zelenými lesy i jinou bujnou vegetací. Nejkrásnější výhled na ostrov budete mít, připlujete-li k němu ze západu, jelikož právě zde se rozkládají národní parky.
vodopád v lese
Právě v jednom z těchto parků, Waimea Canyon, se nachází stejnojmenná propast: je to devět stovek metrů hluboký a šestnáct kilometrů dlouhý pás červených pískovcových skal. Rudé skály jsou křivolaké, ostré a vytvářejí nádherné panoráma, které bude lahodit každému fotoaparátu. S ostře červenou barvou navíc kontrastuje hustá zeleň, která většinu skal pokrývá. Waimea v jazyce Havajců znamená načervenalá voda potoka, který protká mezi skalisky. 

Průměrné teploty tu dosahují dvaceti stupňů celsia, ale nejlepší je sem připlout brzy ráno, nejlépe za úsvitu.