Úklidové firmy disponují potřebným technickým vybavením, které z nich činí vysloveně profesionální záležitost. Již dávno neplatí, že jde pouze o partu uklízeček se smetákem, vysavačem a prachovkou, dnes si můžete směle objednat i úklid po stavbě s jistotou, že práce bude provedena spolehlivě a precizně. Co se na takové stavbě může objevit a proč nechat zajistit důkladný úklid od úklidových firem?

stavební suť

Sutiny – stavební firmy po sobě obvykle uklízí, ale je to jen takový povrchní a rychlý proces, od něhož nelze očekávat žádné zázraky. Tu a tam se mohou objevit zbytky sutin, kusy cihel, tvárnic, štěrku, kamene a dalších větších kusů odpadu. Sutiny je nutné důkladně odstranit ze všech rohů, záhybů a výklenků.

úklidové prostředky

Jemný šedý a bílý prach – největší problém po ukončených stavebních pracích je prach. Mívá šedou až bělavou barvu, v závislosti na tom, o jaký materiál se jedná. Například opracování pórobetonu a sádrokartonu se vyznačuje velmi jemným bílým prachem s vysokou přilnavostí, který se doslova lepí na všechny povrchy. Ulpívá na oknech, okenních parapetech, dveřích, ale i na stěnách a stropech. Po broušení sádrokartonu bude nutné důkladně vysát každý centimetr čtvereční plochy celého bytu, a to není jen tak. Musíte na to také mít vhodný průmyslový vysavač, nejlépe s vodním režimem, protože prach může pronikat i skrze papírové sáčky (filtry).

Šmír – na stavbách se tu a tam objevují i stopy po šmíru – tedy černé mastnotě. Šmír se velmi obtížně dostává ze všech povrchů, nejlépe ze skla, nejhůře z tkanin (koberců).

Olej – i s tímto se tu můžete potkat, například vyteklý olej jako mazivo stavebních strojů. Vyčistit skvrny a stopy od oleje také není snadné a běžné čisticí prostředky, s nimiž pracují amatéři, na to nemusí stačit.

Technické hmoty – úklid po stavbě také obnáší odstranění různých technických hmot, jako jsou spárovací hmoty, lepidla, tmely, barvy atp.