Představte si světlý pracovní prostor, který evokuje pocity energie. Ne, ihned z toho vymažte všechny plechovky od piva i pingpongové stoly a místo nich přidejte světlé barvy, příjemný prostor pro čtení, velkou čistou koupelnu se sprchou a knihovnu s ženskými autorkami. Tohle je svět zaměřený na ženy.
unavená slečna
„Ženy tvrdí, že jsou mnohem produktivnější a mají pocit, že bez mužské přítomnosti je na ně vyvíjeno méně nátlaku.“ říká Audrey Gelman, spoluzakladatelka The Wing. Poprvé spatřilo toto místo světlo světa v říjnu, na 3500 metrů čtverečních v New Yorku a stále přitahuje více a více členek, například módní návrhářku Jenny Lyonu či modelku a herečku Hari Nef. Seznam čekatelek má více než 3000 jmen a The Wing plánuje otevření nových poboček v Brooklynu a Washingtonu D.C. Jakmile byl plán oznámen, jen ve Washingtonu D.C. se přihlásilo 1000 čekatelek.
The Wing není jedinou společností, která se tímto zabývá. Dalšími jsou například Shecosystem v Torontu, Paper Dolls v Los Angeles, Rise Collaborative Worskspace v Saint Louis.
technik v továrně
V San Diegu založila Felena Hanson Hera Hub po tom, co zjistila, že možnosti spolupráce v jejím okolí se žen jen velice málo dotýkají. „Chtěla jsem vytvořit místo, které by více podporovalo ženy.“ říká. „V těchto demografických podmínkách je to hrubě ignorováno.“
Na ženy a ženskost se samozřejmě i obrací design interiéru, podle Hanson však není a nesmí být povrchní. Hera Hub se od té doby rozšířil do šesti míst, včetně Stockholmu a má nad sebou bdícího strážného anděla v podobě ženských podnikatelek. Na vzestupu je i program, který umožňuje mladým ženám setkání s těmi úspěšnými.
skupinové skoky
The Wing nedávno zahájil program, který zahrnuje knižní klub, semináře řešící deprese a úzkosti, workshop s jarní květinovou výzdobou a přednášku bývalé Obamovy consigliere, členku The Wing, Alyssy Mastromonaco. „Ženy musí konstantně něco překonávat. S prostorem, který se věnuje jim a podporuje je, mohou být teprve otevřené a upřímné.“