Hojně rozšířené výrazy jako je hypotéka bez doložení příjmů nebo bez dokládání příjmů jsou výrazy, které se ve světě financí již nepoužívají. Neměly by se vůbec používat, avšak proto, že jsou mezi lidmi pořád hojně rozšířené a stále často hledané, proto se stále tyto názvy ve světě financování objevují, aniž by neměly.
Rozlišujeme dva základní typy úvěrů.

finance

Spotřebitelský úvěr

Spotřebitelský úvěr se poskytuje běžným občanům. Mohou si jej tedy sjednat všichni lidé, kteří mají nad 18 let svého věku. Často se setkáváme s výrazy, které zní tak, že si lidé myslí, že jako nezaměstnaní nebo bez vedlejších příjmů mohou získat úvěr, tyto informace jsou však velice zavádějící. I dokládání a dokazování příjmů je irelevantní. Hypotéka bez doložení příjmu v podstatě neexistuje.

  • Každý žadatel o úvěr musí uvést své doznané příjmy a také své veškeré výdaje. Poskytovatel úvěru to všechno posoudí a na základě toho můžete získat úvěr. Ovšem třeba pokud máte exekuce, tak se hned nemusíte obávat toho nejhoršího, že byste úvěr nezískali. Záleží na poskytovateli úvěru, zda vám jej poskytne.
  • Seriózní poskytovatel úvěru vždy dbá na to, aby se jeho klienti nedostali do finančních potíží, aby se nedostávali do dluhových pastí a aby dokázali splácet své závazky.

Podnikatelský úvěr

Podnikatelské úvěry se poskytují firmám a podnikatelům. Tyto finance musí být opětovně vloženy do podnikání. V podstatě s nimi zajistíte veškeré potřebné věci ve firmě. V tomto případě se může půjčit i podnikatelům, kteří mají záznam v registru dlužníků, nebo mají nízké daňové přiznání. Pravidla jsou zde mírnější. Zde se totiž poskytovatel úvěru nemusí striktně držet pouze daňového přiznání, ale může vzít v potaz i jiné náležitosti, jako jsou budoucí uzavřené smlouvy s klienty, očekávané nebo vystavené a nezaplacené faktury. Toto jednání však záleží pouze na poskytovateli úvěru, není to podmínkou.

platební karta

  • Nebankovní hypotéky mohou mít velice nízký úrok. Poskytujeme úrokovou sazbu již od 7% p.a. Záleží také na lokalitě a rizikovosti úvěru. Jestli má podnikatel exekuce, jaká je jeho bonita, zdali chce 30 nebo 70% z odhadu nemovitosti, to všechno jsou informace, se kterými pracujeme.