S úpravou začněte hned v předsíni.Je to první místo, do kterého se vracíte a rovněž hosté, kteří k vám přicházejí na návštěvu, ocení její vybavení. Umístěte do těchto prostor vhodnou dekoraci a pokud máte rádi dřevěný nábytek, bude dokazovat váš dobrý vkus.
tv u knihovny
V obývacím pokoji si můžete, pokud rádi čtete, vytvořit ze svých knih výstavu. Pokud na svoji knihovnu zvolíte patinovaný masív, radost z ní budete mít po dlouhá leta. Jako doplněk může ze stejného masivu příjemně působit i stolek pod televizi. Ve formě komody se zásuvkami na technické pomocníky domácnosti.

Svoji ložnici si můžete ozvláštnit opravdu originálně. Dřevěná truhlice, do které můžete uložit všechny rodinné cennosti. Díky jejím rozměrům do ní můžete umístit i rozměrnější poklady. Pokud ji opatříte masivním zámkem, ukryjete do ní před dětmi i vánoční dárky.

V osobitě pojatém domově nesmí chybět květiny– ty jsou krásné samy o sobě. Jenom je často hyzdí plastové truhlíky, či nevhodné květináče. Opět stačí málo. Nahradit je keramickými nádobami či ručně vyrobenými ze dřeva.
Pokud denně procházíte ve svém domově kolem prázdného místa a nemůžete přijít na to, co tam chybí, zkuste vybrat takové dekorativní prvky, díky kterým se budete cítit lépe. Ať už je to suvenýr z cest, či skleněná mísa s kamínky.

Náladu vašeho domova nejvíce ovlivňuje jeho barevnost. A tu méně znamená více. Laďte ve svém domově barvy velice citlivě. Dokážou nejen ovlivnit vaší náladu, ale je dokázáno, že dobře zvolené barvy v kuchyni dovedou podpořit chuť k jídlu. V ložnici udržujte na stěnách tlumené tóny, aby na vás působily uklidňujícím dojmem.
pokoj pro děvčata
Dětský pokoj snese i barevnější výmalbu, ale pokud v ní vaše děti spí, buďte opatrní. Základem čistě působícího interiéru je bílá barva na stěnách. Ta dá vyniknout nejen dřevu, použitém na nábytku, ale i barevným dekoracím a obrazům.