Dnes je možné získat peníze snadno a rychle. Problémem je, že nic není zadarmo. V dnešní době se dá podnikat ve všem a s penězi to není jinak. Existují tisíce společností, které nám nabízejí finanční prostředky. Často ale bývají pochybné pověsti, a pokud si u nich půjčíme můžeme si zajistit velice rychlý sestup do dluhové pasti.
hodně peněz.jpg
Nejbezpečnější cestou, jak přijít k penězům je půjčit si u bankovní společnosti. Ta odpovídá centrální bance, a pokud určitým způsobem poruší pravidla tržní rovnováhy, ihned ji stihne sankce. Kupříkladu pokud by daná bankovní společnost nabízela půjčku s úrokem vyšším než 20 % jednoznačně by se jednalo o lichvářství. Za tento počin by byla okamžitě pokutována ČNB.
V rámci poskytování půjček existují také nebankovní společnosti. To jsou takové, které nechtějí nebo je jim nepovedlo získat bankovní certifikaci. Ty si můžou klidně dovolit poskytnout vám půjčku s přemrštěným úrokem a spoustu dalších skrytých poplatků.
I přes nastavená pravidla jsou tedy bankovní společnosti určitou zárukou dané poctivosti. Mají sice nastavených spoustu pravidel, které se zdají být obtěžující a nesmyslné, avšak tímto způsobem se banka pouze kryje před případnými ztrátami.
Pokud už neprojdeme normami bank k získání úvěru, musíme se obrátit na nebankovní společnosti. To je velice ošemetná záležitost, protože takové instituce nás můžou velice snadno oškubat. Jediným rozumným řešením je americká hypotéka .
peněženka na zadku.jpg
Ta se může jevit jako klasická hypotéka, ale je třeba zůstat na pozoru. Jelikož s klasickou bankovní hypotékou má společného jen málo.
Je pravda, že se dá splácet poměrně dlouhou dobu až 30 let, což se následně odrazí ve velikosti pravidelně splácených částek. Ale tím společné znaky končí.
Bezúčelová hypotéka je vykoupena mnohem vyšším úrokem, jelikož se nedokládají žádné výpisy z registru dlužníků ani doložení o stabilním příjmu.
Jediné, co klient potřebuje je ověření hodnoty nemovitosti, kterou zastavuje.