Konečně jste se přestěhovali do nového. Byt nebo dům byl již dlouho vaším snem, a nyní je to konečně tady. Ne tak rychle! Přestože moc dobře chápeme, jakou radost má každý nový nájemník z velikého začátku, který je před ním, rádi bychom vás upozornili na několik věcí, na které je potřeba si dát pozor.

Vždy se při vstupu do nového bytu nesmírně těšíme na to, až si jej zařídíme podle našich představ a stane se vysněnou oázou klidu a pohody. Takové okamžiky jistě přijdou a bude jich mnoho. Nejprve se však musíme zabývat trochu praktickými věcmi, neusnout na vavřínech a především zpočátku nic nepodcenit!

minimalistický nábytek

Na co bychom se měli zaměřit nejprve po tom, co se přestěhujeme?

Žil tu před námi někdo? Pokud ano, víme o něm něco? Přestože je možné, že přebíráme nový byt po ryze zodpovědných a čistotných nájemnících, nikdy se nemůžeme spolehnout na cizí lidi na sto procent. Proto je potřeba nejprve celý byt vydesinfikovat a vyčistit každý kout. Je to sice nepříjemná práce, ale věřte, že na jejím konci vás čeká sladká odměna ve formě kompletní čistoty a budete moci začít opravdu od nuly. Co to tedy znamená v praxi? Důkladné vyčištění všech podlah a povrchu, především koupelny a kuchyně – pokud je zde nějaký nábytek nebo spotřebiče, musíme je podrobit důkladné očistě, ideálně v několika opakováních. Jsou-li tu látkové materiály, které před námi někdo používal, neváhejme je také vyčistit. Důkladně vydesinfikujme matrace, nechme přečalounit nábytek nebo si objednejme odbornou pomoc, firmu na čištění koberců v Praze – Wismont.

oblečení ve skříních

Je v bytě čerstvě vymalováno? Pokud ne, chopme se štětců, ať máme na nějaký ten rok s výmalbou pokoj. Fungují všechny zásuvky? Otestujme. A co třeba kliky u dveří, balkonových dveří a oken, jsou správně dotažené, nejsou nijak poškozené? Na všechny tyto otázky se pokusme najít odpovědi dříve, než si vesele začneme vybalovat oblečení do prádelní skříně.