Tekuté mýdlo
Převaříme 4 hrnky vody, odstavíme ji a vsypeme do ní nastrouhanou kostičku hotelového mýdla (nebo zbytek mýdla odpovídající velikosti), které necháme rozpustit. Po vychladnutí začne mýdlo houstnout. Pokud není dost husté, přidáme mýdlo, pokud je husté příliš, přidáme vodu. Do výsledné hmoty můžeme nalít pár kapek přírodního esenciálního oleje, který mýdlo ovoní. Roztok přelijeme do lahvičky s pumpičkou. Potom už si přidáte potravinářské barvivo, podle toho, jakou barvu máte rádi.
mýdlo a ručníky
Mytí nádobí
Na 500 ml velkou láhev prostředku na nádobí potřebujeme 1,5 hrnku horké vody, 1/2 hrnku tekutého olivového mýdla (postrouháme si 50 g olivového mýdla a rozpustíme je ve vodě), 1 lžíci octa, 1 lžičku sody na praní, několik kapek přírodního esenciálního oleje. Vše smícháme, zalijeme horkou vodou a mícháme, dokud se směs nespojí. Necháme vychladnout, občas zamícháme a pak přelijeme do láhve na jar. Pokud prostředek příliš ztuhne, zahřejeme jej a přilijeme více vody. Pro zjemnění kápneme do směsi olivový olej.
Čistič nerezu
Nerezovým částem dřezu vrátíme lesk tím, že je vysušíme hadříkem, na jejich povrch naneseme hladkou mouku (jen slabý poprašek!) a vydrhneme je jemným suchým hadříkem. Povrch opláchneme teplou vodou a přeleštíme jej jiným suchým hadříkem.
skleněné zboží
Gel na praní
150 g mýdla jemně nastrouhejte a rozmíchejte v části horké vody. Potom společně se sodou důkladně rozmíchejte ve zbylé vodě. Naplňte do uzavíratelných nádob/kyblíků. Dávkujte přibližně jeden šálek na jedno praní. Pokud budete gel používat trvale, doporučuji dát do praní bílého prádla malou kapičku té fialky na afty – pro rozjasnění/proti zešednutí prádla.
Klasicky je známé sůl, citron a soda. Soda je známá i jako čistič zubů. Používá se zejména na podlahy nebo plochy, které se dají umýt. Je velmi šetrná i na povrchy, které se dají lehce poškrábat. Citron vám vybělí jakékoliv obklady, dřez nebo hrnce a varnou konvici. Je mnoho nápadů, jak si vyrobit to své. Tady však můžete najít na jednom místě .

Domácí čisticí prostředky
3.8 (75%)4